W naszych zespołach obsługi klienta AdWords spotykamy się często z dziwnymi i osobliwymi „faktami dotyczącymi AdWords”, które krążą wśród klientów w formie plotek lub pojawiają się tu i ówdzie w internecie. Niedawno zebraliśmy najbardziej rozpowszechnione nieporozumienia związane z AdWords, na jakie się natknęliśmy. Chcielibyśmy wykorzystać tę serię postów na blogu do obalenia najpopularniejszych mitów związanych z AdWords. Zacznijmy więc od pierwszego mitu dotyczącego AdWords!

Mit 1: wydatki reklamowe w Google AdWords wpływają na pozycję witryny w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google

Fakty: system Google AdWords i bezpłatne wyniki wyszukiwania Google są całkowicie od siebie niezależne. Większe lub mniejsze wydatki reklamowe nie mają ani korzystnego, ani niekorzystnego wpływu na pozycję witryny w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Nie jest też prawdą, że likwidacja konta AdWords pociąga za sobą wykluczenie witryny z bezpłatnych wyników wyszukiwania Google. Więcej informacji na temat określania pozycji witryny w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google można znaleźć w naszym Centrum dla webmasterów.

Mit 2: system Google AdWords odrzucił moją kartę kredytową

Fakty: Google z reguły nie odrzuca kart kredytowych. Odrzucenie następuje zwykle w banku, u wystawcy karty kredytowej lub w instytucji przetwarzającej płatność. W przypadku odrzucenia karty kredytowej należy w pierwszej kolejności sprawdzić poniższe dane. Prawdopodobnie jedne z nich zostały wprowadzone nieprawidłowo na stronie Preferencje płatności:

- numer karty kredytowej lub kod zabezpieczający,
- data ważności,
- adres rozliczeniowy i/lub numer telefonu.

Ponadto jedna z poniższych wartości może być zbyt niska. Należy skontaktować się z wystawcą karty kredytowej lub z bankiem w celu rozwiązania tych problemów:

- limit kredytu,
- maksymalna kwota obciążenia,
- liczba możliwych obciążeń w określonym przedziale czasu.

Możliwe też, że dana karta kredytowa nie udostępnia jednej z następujących transakcji:

- obciążenia online,
- automatyczne obciążenia.

Prosimy o kontaktowanie się z działem obsługi klienta AdWords dopiero po sprawdzeniu i wyeliminowaniu powyższych przyczyn. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Mit 3: moi konkurenci klikają moje reklamy, a Google nic nie robi w tej sprawie

Fakty: bezpieczeństwo reklamodawców AdWords ma dla Google najwyższy priorytet. Liczba kliknięć reklam Google AdWords jest starannie analizowana w ramach trzystopniowego systemu, aby zapobiegać wszelkim nadużyciom. Korzystamy z różnych unikatowych i nowatorskich metod na każdym etapie procesu odfiltrowywania, maksymalizując aktywne wykrywanie nieprawidłowych działań. Nasi inżynierowie nieustannie doskonalą technologię monitorowania, ulepszając filtry i analizując rosnący zestaw sygnałów.

Filtry działające w czasie rzeczywistym: nasze systemy działają w czasie rzeczywistym i odfiltrowują działania, które odpowiadają wzorcowi nieprawidłowego zachowania (np. zbyt często powtarzane kliknięcia). Odrzucają również kliknięcia lub wyświetlenia pochodzące ze znanych źródeł nieprawidłowych działań.

Analiza w trybie offline: nasz zespół ekspertów używa specjalistycznych algorytmów, narzędzi i technik do aktywnego wychwytywania przypadków nieprawidłowych kliknięć.

Dochodzenia na podstawie zgłoszeń: na wszystkie pytania reklamodawców odpowiada nasz zespół do spraw jakości kliknięć, który analizuje ruch na kontach reklamodawców.

Ten trzystopniowy system wykrywania nieprawidłowych kliknięć został poddany ocenie przez niezależnego eksperta, dr Alexandra Tuzhilina, profesora w dziedzinie systemów informatycznych na uczelni New York University. Uznał on go za odpowiedni oraz podkreślił wysoką jakość jego działania i stałe doskonalenie. Pełny tekst raportu profesora można znaleźć tutaj (str. 25-26, 47, dostępne tylko w wersji angielskiej). Odpowiedni post możecie znaleźć tutaj (dostępne tylko w wersji angielskiej).

Więcej informacji na temat nieprawidłowych kliknięć możecie znaleźć w naszym Centrum pomocy.

Mit 4: wielkość liter w słowach kluczowych AdWords ma znaczenie

Fakty: system AdWords nie rozróżnia małych i dużych liter. Jako ciekawostkę dodamy, że przy tworzeniu list słów kluczowych nasi stratedzy kont stosują tylko małe litery.

UMTS = umts
Telefon Android = telefon android

Teraz wiecie już wszystko o czterech najczęściej spotykanych nieporozumieniach dotyczących programu AdWords. W drugiej części przybliżymy kolejne mity związane z AdWords i przedstawimy fakty. Zapraszamy ponownie!