Wyłączamy funkcję preferencji pozycji w programie AdWords
wtorek, 5 kwietnia 2011
W najbliższym czasie możesz się spodziewać następujących zmian na koncie:
* Od dziś (5. kwietnia) nie będzie można włączać w kampaniach preferencji pozycji ani za pośrednictwem interfejsu internetowego AdWords, ani za pomocą interfejsu API. Kampanie wykorzystujące funkcję preferencji pozycji będą nadal aktywne, jednak po wyłączeniu preferencji pozycji w danej kampanii nie będzie już można włączyć jej ponownie.
* Począwszy od pierwszych dni maja zaczniemy wyłączać preferencję pozycji we wszystkich kampaniach.
* Po wyłączeniu preferencji pozycji w kampaniach (samodzielnym lub z powodu wycofania tej funkcji na początku maja) maksymalne stawki CPC ustawiane samodzielnie będą miały wysokość stawek ostatnio używanych przez funkcję preferencji pozycji. Funkcja ta stara się zwiększać lub zmniejszać stawki w celu kierowania reklam na pozycje wyznaczone przez reklamodawcę. Dlatego też użycie ostatniej wartości stawki określonej przez preferencję pozycji jako ustawionej samodzielnie maksymalnej stawki CPC powinno zminimalizować niekorzystny wpływ zmian na generowany ruch.
Przed wyłączeniem preferencji pozycji zalecamy wyeksportowanie stawek ustawionych samodzielnie poprzez pobranie raportu słów kluczowych i przywrócenie w ten sposób wszystkich stawek ustalonych przed włączeniem preferencji pozycji. Wspomniany raport zawiera maksymalne stawki CPC na poziomie słów kluczowych.
Jakie funkcje są dostępne zamiast preferencji pozycji?
Jeśli chcecie kierować reklamy na określone pozycje, zalecamy zapoznanie się z tym wpisem na blogu (w wersji angielskiej) autorstwa Hala Variana, naszego dyrektora ds. ekonomicznych, w którym omawia on pułapki, jakie czyhają w przypadku kierowania na średnie pozycje.
Jeśli po lekturze tego wpisu nadal chcecie kierować reklamy na określone pozycje, zalecamy zastosowanie reguł automatycznych. Dzięki tej funkcji można utworzyć dla kampanii regułę automatyczną, która będzie odpowiednio modyfikować stawkę, jeśli średnia pozycja reklamy różni się od pożądanej.
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz