Optymalizacja dla początkujących cz.2
poniedziałek, 27 czerwca 2011
1. Kierowanie
Dostępne są dwa powiązane ze sobą typy kierowania – kierowanie na język i na lokalizację. Oczywiście Wy wiecie najlepiej, gdzie można znaleźć Waszych potencjalnych klientów. Jednak zgodnie z ogólną zasadą zamiast próbować dotrzeć z reklamami do odbiorców na całym świecie, lepiej jest skoncentrować swoje wysiłki na krajach o największym potencjale. Czy Wasze usługi są raczej lokalne? Jeśli tak, wybierzcie określone miasto lub region, a nie cały kraj.
Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących kierowania na język i lokalizację:
● Interesuje Was rynek francuski? Utwórzcie oddzielną kampanię kierowaną na język francuski i uwzględnijcie w niej odpowiednie reklamy i słowa kluczowe.
● Sprawdźcie skuteczność Waszej kampanii pod względem lokalizacji geograficznej (karta „Wymiary” – niekiedy w celu jej wyświetlenia należy kliknąć strzałkę po prawej stronie karty „Sieci” – następnie „Geograficzne”) i usuńcie kraje o najniższym CTR lub, jeszcze lepiej, współczynniku konwersji.
● Jeśli w ustawieniach lokalizacji jako kraj wybierzecie Wielką Brytanię, użytkownicy znajdujący się na przykład we Francji będą widzieli Wasze reklamy podczas przeprowadzania wyszukiwania w witrynie Google.co.uk (witryna Google w Wielkiej Brytanii). Jeśli użytkownicy spoza Wielkiej Brytanii Was nie interesują, zamiast wybrać Wielką Brytanię jako kraj, samodzielnie dodając poszczególne regiony w ramach Wielkiej Brytanii i problem zostanie rozwiązany.
● Jedna kampania = jeden język. Wyświetlanie reklam w języku polskim użytkownikom posługującym się językiem francuskim nie ma sensu.
2. Budżet
Jak określić budżet? Ile pieniędzy zostanie wydane na reklamę? Tylko Wy możecie odpowiedzieć na pierwsze pytanie, jednak odpowiedź na drugie pytanie zależy od statystyk. Przykładowo macie trzy kampanie reklamowe, ale nie możecie wydać na reklamę więcej niż 600 PLN miesięcznie. Oznacza to, że miesięcznie na każdą kampanię potrzebne będzie 200 PLN. Dlatego domyślnie budżet dzienny każdej kampanii wyniesie około 6,66 PLN. Jeśli jedna z kampanii jest dla Was ważniejsza niż pozostałe, przeznaczcie na nią 12 PLN, a na pozostałe po 4 PLN.
Poniżej przedstawiamy porady i wskazówki dotyczące ustalania budżetu dziennego:
● Sprawdźcie, ile wyświetleń zostało utraconych z powodu niewystarczającego budżetu. W tym celu na karcie Wymiary kliknijcie przycisk „Kolumny” -> "Dostosuj kolumny" nad wykresem i zaznaczcie pole wyboru „Dane konkurencji”. Dla każdej kampanii można sprawdzić odsetek wyświetleń utraconych z powodu budżetu.
● Jeśli z powodu budżetu utraconych zostało wiele wyświetleń lub reklamy przestały być wyświetlane, ponieważ budżet na następny dzień został wyczerpany, spróbujcie ponownie rozdzielić budżet na kampanie. To nadal nie wystarcza? Warto zastanowić się nad zwiększeniem ogólnego budżetu dla całego konta i podzielić zasoby na różne kampanie.
● W ustawieniach kampanii (Preferencja pozycji, metoda wyświetlania) możecie wybrać przyspieszone wyświetlanie lub standardowe wyświetlanie. W przypadku pierwszej opcji system będzie wyświetlał reklamy tak często, jak to możliwe niezależnie od wysokości budżetu, natomiast druga opcja spowoduje rozdzielenie budżetu równomiernie w ciągu dnia.
● W niektórych dniach system może zezwolić na przekroczenie budżetu konta. Nie ma powodów do niepokoju – ta kwota zostanie zrównoważona przez niewykorzystany budżet z innego dnia lub kredyt dostosowawczy. W każdym przypadku średnia dla dowolnego dnia z okresu rozliczeniowego nie przekroczy ustawionego budżetu dziennego.
Stosując się do zaleceń zawartych w tym oraz w poprzednim artykule, możecie skonfigurować konto o poprawnej strukturze z odpowiednimi ustawieniami budżetu i kierowania. Zostało nam tylko kilka rzeczy do omówienia: ustawienie właściwych miejsc docelowych i stawek oraz śledzenie skuteczności konta. Tematy te zostaną omówione w następnych artykułach. Sprawdzajcie zatem aktualizacje naszego bloga!
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz